Gizlilik, Güvenlik ve Üyelik Politikamız

Gizlilik, Güvenlik ve Üyelik Politikamız

eskitap.com kişisel bilgilerin güvenliğinin ve gizliliğinin öneminin bilincindedir. Eskitap.com olarak, kişisel bilgilerinin nasıl toplandığı, ne amaçla kullanılabilceği ve nasıl korunduğu ile ilgili aşağıda maddelerle kullanıcıyı bilgilendirmekteyiz.

Kullanıcılarımız sitemizi ziyaretleri ve/veya üye olmaları ile birlikte aşağıdaki maddeleri kabul etmiş ve bu maddelere göre hareket edeceklerini taahhüt etmişlerdir. Bu sözleşme sitemizde kolay ulaşılabilecek bir yerde bulunmakta ve kullanıcıların okumaları tavsiye edilmektedir. Üye olan kullanıcılar bu sözleşmedeki maddeleri kabul ettiklerini onayladıktan sonra üyeliğe kabul edilmektedir. Bu maddeler eskitap.com sitesinin devamlılığı ve güvenliği için önemli olduğu gibi kullanıcılarımızın da güvenlik ve gizliliği için önemlidir.

1. Güvenlik

eskitap.com kullanıcıların güvenli alışveriş yapabilmesi için sunucu tarafında gerekli tedbirleri almaktadır. Sunucu tarafındaki yazılımlar düzenli olarak kontrol edilmekte ve güncellenmektedir. Eskitap.com toplanan kişisel bilgilere erişim izinlerini düzenlemekte ve 3. şahıs ve kurumların bu bilgilere erişimlerini engellemek için gerekli tedbirleri almaktadır.

Eskitap.com tüm alışveriş siteleri için zorunlu olan ve bilgilerin güvenliğinin ve gizliliğinin sağlanması için geliştirilen bir güvenlik protokolü olan SSL (Secure Socket Layer) kullanmaktadır. SSL alışveriş sırasında girdiğiniz bilgilerin şifrelenerek bankaya/ödeme sistemine iletilmesini sağlar. Bu sayede banka/ödeme sistemi ve kulanıcı dışında 3. şahıslar tarafından bu bilgiler görülmez.

Eskitap.com alışveriş esnasında girdiğiniz Kredi kartı bilgilerinizi görmez ve kesinlikle bu bilgileri kendi sistemine veya kullanmakta olduğu sunuculara kaydetmez, saklamaz. Eskitap.com sadece kullanıcı tarafından kendi isteği ile girilen kredi kartı bilgilerinin banka/ödeme sistemine güvenli şekilde iletilmesini sağlamaktadır. Ödemeye yönelik tüm işlemler eskitap.com sitesi arayüzü aracılığıyle, banka/ödeme sistemi ile alışverişi yapan üyenin bilgisayarı arasında gerçekleşmektedir. Eskitap.com yönetici ve çalışanları veya 3. şahıslar kredi kartı bilgilerinizi göremez.

Kullanıcılar, eskitap.com sitesinden faydalanmak için kullandıkları bilgisayar, tablet, telefon vb cihazların veya internete girerken kullandıkları ağların (ethernet, wifi vb) güvenliğini kendileri sağlamak zorundadır. Bunun için antivürüs, güvenlik duvarı, anti trojan gibi yazılımlar kullanabilir ve sistemlerinin güncellemelerini zamanında yapabilirler. Kişisel cihazlarındaki güvenlik sorunlarından dolayı oluşabilecek olumsuz durumlardan eskitap.com sorumlu tutulamaz.

Kullanıcılar eskitap.com sitesine giriş ve kullanım aşamalarında kullandıkları e-posta, şifre vb bilgileri başkaları ile paylaşmamalıdır. Bu bilgiler sadece kendi kullanımları için oluştutulmuş bilgilerdir. Bu paylaşımlardan dolayı oluşacak olumsuz durumlardan eskitap.com sorumlu tutulamaz. Kullanıcı kendisine ait üyelik hesabının başkaları tarafında kullanıldığını tespit etmesi durumunda, olumsuz durumlarla karşılaşmamak için bunu derhal eskitap.com sitesine bildirmelidir.

Üye kendisine ait bilgileri, kendi belirlediği kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girdiğinde kendisi görebilmekte ve kendisi değiştirebilmektedir. Eskitap.com yöneticileri ve yöneticinin üye bilgilerine erişim hakkı verdiği bünyesinde çalışanlar, üyenin isteği dışında bilgileri değiştirmez, silmez, bilgilere ekleme yapmaz.

Kullanıcının kendisinden kaynaklanan güvenlik ve gizlilik ihlallerinden dolayı oluşacak olumsuz durumlardan kaynaklanabilecek hukuki ve cezai sorumluluklar kullanıcının kendisine aittir ve eskitap.com sorumlu tutulamaz.

Her üye/kullanıcı yalnız kendi üyelik bilgilerini kullanmalıdır. Başkasına ait üye bilgileri ile işlem yapmak yasaktır.

Kullanıcılar eskitap.com sitesinde karşılaştıkları gizlilik veya güvenlik ile ilgili olumsuz durumları eskitap.com site yöneticilerine aktarmak zorundadır. Bu tür güvenlik veya gizlilik açıklarının kullanılması kesinlikle yasaktır. Bu tür durumların tespit edilmesi durumunda eskitap.com gerekli hukuki yolara başvurma hakkını saklı tutar.

eskitap.com kendi yazılımları dışında dışardan da bazı yazılımlar, hizmetler, siteler kullanabilmektedir. Dışarıdan kullanılabilecek bu tarz site, hizmet veya yazılımların güvenilir ve güvenli olmasına dikkat ediyoruz. Bu site, hizmet veya yazılımların kendi gizlilik, güvenlik politikaları olabilir. Eskitap.com kullanıcıların bu site, hizmet veya yazılımlara ait gizlilik ve güvenlik politikası/sözleşmelerini okumalarını öneriyoruz. Bu siteler, hizmetler, yazılımlar eskitap.com tarafından takip edilmekte ve gizlilik veya güvenlikle ilgili problem olması durumunda, eskitap.com sitesinde bunlarla ilişkili olan bölümlerden bu yazılımlar, hizmetler, siteler kaldırılmakta, revize edilmekte veya güncellenmektedir.

eskitap.com olarak, kişisel bilgilerinizin korunmasına, paylaşılmasına, kaybolmasına, çalınmasına, kullanılmasına, izinsiz erişilmesine ve değiştirilmelerine karşı yazılımsal, yönetimsel ve fiziksel tedbirler almakta ve uygulamaktayız. Alınan tüm tedbirlere rağmen, sistemlerdeki hatalar, geliştirilmiş olabilecek yeni saldırılar, yazılım açıkları, insan faktörleri veya oluşabilecek başka sebeplerden dolayı bilgilerinizin güvenliği %100 sağlayabileceğimizi garanti edemeyiz.

2. Toplanan Bilgiler ve Gizlilik

eskitap.com, müşterilerine daha iyi ve doğru hizmet verebilmek amacıyla üyelik oluşturma, alışveriş sırasında veya site içinde bazı bölümlerde, bazı kişisel bilgilerinizi (isim, yaş, e-posta, telefon, adres vb.) sizlerden talep edebilir.

Üye, eskitap.com sitesini doğru kullanabilmek, sipariş verebilmek, kaydettiği bilgilerine erişebilmek için bilgilerini doğru şekilde girmek zorundadır. Yanlış bilgi girilmesinden dolayı hizmetlerde aksamalar olabilir. Yanlış ve eksik girilen bilgilerden dolayı yaşanan problemler ile ilgili sorumluluk üyeye aittir, eskitap.com sorumlu tutulamaz. Yanlış, yanıltıcı veya eksik bilgi girilmesi nedeniyle eskitap.com’un bir zarara uğraması durumunda bu zararın tazmin yükümlülüğü üyeye ait olacaktır.

Üyeler diledikleri zaman üyeliklerini sonlandırabilirler. Üyeliği sonlandıran kişiler, üyeliklerini sonlandırdıktan sonra eskitap.com sitesinden bir hak talep edemezler.

Üyelerden/ziyareçilerden iki tip bilgi topluyoruz.

a. Kişiyi tanımlayıcı/teşhis edici bilgiler (Kişisel Bilgiler):

Bu bilgiler tek başına da kullanılsa kişinin tanınmasına sağlayabilecek tarzdaki ad, soyad, telefon, mail adresi gibi kişisel bilgilerdir.

Bu bilgileri nasıl topluyoruz:

Bu bilgiler kullanıcı siteye üye olduğunda, site üzerinden sipariş verdiğinde, site ile e-posta yoluyla iletişime geçtiğinde, site üzerinden e-bülten vb. sistemlere üye olduğunda, site üzerinden soru sorduğunda, formlar aracılığı ile, kullanıcının kendi isteği ve onayıyla girdiği bilgilerle toplanmakta ve eskitap.com sistemine kaydedilmektedir. Bu bilgileri kullanıcılar kendi istekleri ile sağlamaktadır.

Telefon ile iletişime geçilmesi durumunda kullanıcıdan sözlü olarak istenen bilgiler de ileriye yönelik problemlerin çözüme kavuşturulması veya kullanıcı ile tekrar iletişime geçilmesinin gerekliliği vb durumlar için saklanabilir.

Kullanıcılardan posta, e-posta, telefon, sosyal medya, mesajlaşma uygulamaları vb aracılığı ile kesinlikle kredi kartı, tc kimlik numarası, anne kızlık soyadı vb bilgiler istenmez. Kullanıcıların da ne sebeple olursa olsun bu bilgileri eskitap.com ile herhangi bir ortamda paylaşması güvenlik açısından tavsiye edilmemektedir. Bu bilgilerin paylaşılması durumunda eskitap.com bu bilgileri kendi bünyesinde saklamaz veya 3. şahıs/kurumlarla asla paylaşmaz. Bu bilgilerin kullanıcının kendi isteği ile paylaşması durumunda oluşacak olumsuz durumlardan eskitap.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Kişilerin sosyal medya üzerinden, eskitap.com’a ait sosyal medya hesaplarını veya paylaşımlarını beğenmesi, paylaşması, yorum yapması, özel/genel mesaj atması vb. gibi durumlarda, kullanıcının sosyal medya hesabındaki kendi ayarları ile belirlediği ve/veya sosyal medya mecrasının belirlediği bilgiler tarafımızca görülebilir ve saklanabilir.

Bu bilgileri nasıl, nerede, ne amaçla kullanıyoruz?

Bu bilgiler özellikle üye olan kullanıcılardan toplanan ve üyenin üyeliğini devam ettirilebilmesi ve eskitap.com ile üye arasında gerekli durumlarda iletişimin sağlanabilmesi ve satın alma aşamalarının sağlıklı ilerleyebilmesi için istenen bilgilerdir. Kullanıcılardan toplanan kişisel bilgiler, kullanıcıların isteği veya hukuki zorunluluklar ve zorunlu ihtiyaçlar dışında üçüncü şahıslarla veya kurumlarla kesinlikle paylaşılmaz, ifşa edilmez, eskitap.com faaliyetleri dışında kullanılmaz, satılmaz. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde, ödeme sisteminin kötüye kullanımları tespit etmesine yardımcı olması açısından, ödeme sisteminin kendisi tarafından bazı kişisel bilgiler talep edilebilir. Bu bilgiler ödeme sisteminin isteği üzerine, ödeme sisteminin kendi gizlilik politikasında belirttiği gibi, sadece kötüye kullanımları tespiti amacıyla kullanılmak üzere, ödemenin başarılı olmasından sonra, ödeme sisteminin sunucularına gönderilebilir. Ödeme sisteminin sunucularına gönderilen bilgilerin güvenliğini ödeme sisteminin kendisi sağlar.

Kullanıcılardan toplanan kişisel bilgilere, eskitap.com bünyesinde çalışanlardan sadece izin verilen kişiler erişebilir.

Hukuki zorunluluklarda, hukuki yollarla istenen üye bilgileri sadece hukuki yolla mevzuata uygun istekte bulunan resmi makama verilebilir.

Kullanıcının eskitap.com üzerinden kendi isteği ile onaylamadığı durumlar hariç, kullanıcıya promosyon, tanıtım, pazarlama, reklam gibi satın almaya yönelik içerikler e-posta, SMS veya MMS yoluyla veya Whatsapp, Viber, Telegram vb mesajlaşma uygulamaları üzerinden veya eskitap.com sosyal medya hesapları üzerinden kişinin özel mesaj kutusu gibi bölümlerine gönderilmez.

Ancak eskitap.com, site güvenliği, site ve kullanıcılar ile ilgili veya kanunlar ile ilgili özel ve önemli gelişmelerin olması durumunda kullanıcı/üyeyi ilgilendiren bazı önemli durumları e-posta, SMS, mesajlaşma uygulamaları veya eskitap.com sosyal medya hesapları yoluyla kullanıcılara, kullanıcılardan izin istemeksizin kişisel bilgileri aracılığı ile ilgili kullanıcılara veya kullanıcıların tamamına iletilebilir.

Kullanıcı posta ile veya sosyal medya hesapları üzerinden veya site üzerinden mesaj atmak yoluyla veya e-posta göndererek veya mesajlaşma uygulamaları aracılığı ile eskitap.com sitesi ile herhangi bir konuda iletişime geçerse, kullanıcının bazı kişisel bilgileri kendi isteği ile gönderdiği bu mesajlar/iletiler yoluyla, iletişime geçtiği mecranın izin verdiği kadarıyla, eskitap.com tarafından görülebilir. Tekrar iletişime geçme zorunluluklarının oluşması durumlarına karşı bu mesajlar/iletiler eskitap.com tarafından saklanabilir. Bu bilgiler kullanıcının iletişime geçme amacı dışında farklı amaçlar için kullanılmamaktadır.

Sosyal medya hesapları üzerinden toplanan bilgilerden, kullanıcının özel mesaj olarak gönderdiği bilgiler hariç olmak üzere, genel olarak görülebilen bilgiler, paylaşımlar eskitap.com tarafından kullanılabilir, tekrar paylaşılabilir.

Bu bilgiler Rengizar Reklam Hizmetleri Ltd. Şti. bünyesinde bulunan diğer projeler, siteler ile paylaşılabilir.

Toplanan kişisel bilgiler aşağıdaki amaçlar için eskitap.com sitesi tarafından kullanılır.

– e-bülten vb listeye üye olan kullanıcılara tanıtım, kampanya, promosyon, pazarlama, bilgilendirme, bildirim e-postaları veya üye panelinden mesajlar göndermek
– Kullanıcıların eskitap.com sitesinde kişisel bilgilerinde yapacakları değişikliklerin bildiriminde (şifre, e-posta değişikliği vb)
– Üyenin satın alma, sipariş, ödeme veya iade/iptal işlemlerinde
– Ürün veya hizmet sunmada/önermede
– eskitap.com sitesinin size ulaşması gereken durumlarda
– Üyelerin üyeliğini yönetebilmesi ve sürdürebilmesi için
– Sorularınızı cevaplamada
– Sitedeki önemli gelişmeler ile ilgili bilgilendirmelerde, bildirimlerde bulunma bulunma
– Üyelerin sınıflandırılması
– Üyelerimizi analiz edebilmek, anlamak, hizmetlerimizi geliştirmek, tavsiyelerde bulunabilmek
– Dolandırıcılık, yasadışı etkinliklerin önüne geçebilmek, sapyatabilmek

b. Kişiyi tanımlayıcı/teşhis edici olmayan bilgiler:

Tek başına veya çoğunlukla bir araya getirildiğinde, kişinin tanımlanmasına olanak sağlamayan ip adresi, yaş, okul, cinsiyet vb kişinin kendi isteği ile girdiği veya yazılımlarca eskitap.com sitesi tarafından veya anlaştığı/kullandığı hizmet sağlayıcı başka sitelere ait yazılımlar aracılığı ile toplanabilen bilgilerdir.

Bu bilgileri nasıl topluyoruz:

Bu bilgiler üye veya ziyaretçilerin sitede dolaştıkları sırada kaydedilebilen, üyelik sırasında talep edilebilen, sitenin bazı bölümlerinde formlar aracılığı ile, gönderilen e-postalar ile veya yapılan anketler veya eskitap.com’a ait sosyal medya hesapları üzerinden toplanabilir. Bu bilgilerin dışında kullanıcılar sitede dolaştıkları sırada satın alınan kitaplar, girilen kategoriler, gezinilen sayfalar da istatistiki olarak kaydedilebilmektedir. Bu tarz bilgiler eskitap.com bünyesindeki yazılımlar aracılığı ile toplanabildiği gibi başka sitelerin yazılımları aracılığı ile de toplanabilmektedir. Bu bilgilerin bazıları kullanıcının girdiği bilgiler ile toplanabildiği (kullanıcının arama sorguları, istek listesi, dolaştığı sayfalar, eskitap.com ile yazışmalarda girdiği başlıklar vb) gibi otomatik olarak yazılımlar tarafından da (Tarih, saat, coğrafi konum, ip adresi, tarayıcı tip vb) toplanabilmektedir.

Kişisel olmayan bilgilerin toplanabildiği yöntemler:

Aşağıda belirtilen teknikler/yöntemlerin tamamı veya bir kısmı eskitap.com tarafından kullanılabilir. Aşağıdaki maddeler bilgilendirme amaçlıdır.

b.1 Cookie (Teknik iletişim dosyaları, Çerez)
Siteye giriş yapan her kullanıcıya otomatik olarak Cookie dosyası tahsis edilmektedir. Bu dosyalara kişiye ait bazı bilgiler kaydedilmekte ve eskitap.com sitesi tarafından veya çalıştığımız hizmet sağlayıcılar (Analiz siteleri gibi) kullanılmaktadır. Cookie, kullanıcının eskitap.com sitesine girişiyle birlikte kullanıcı bilgisayarlarına, kullandığı internet tarayıcı (browser) tarafından aktarılan küçük çaplı metin dosyalarıdır. Bu dosyalar aracılığı ile kullanıcıya özel bilgiler, reklamlar, sayfalar sunulabilmektedir. Cookie dosyaları sitelerin daha dinamik bir yapıya sahip olmaların sağlamaktadır. Bu dosyalar sitemizi tekrar ziyaretinizde sizi hatırlamamıza ve hizmetlere bazı bölümlere hızlı erişmenize yardımcı olur.

Kullanıcı istediği zaman kullandığı internet tarayıcı (browser) ayarlarından cookie kullanma özelliğini kapatabilir. Bu özelliğin kapatılması eskitap.com sitesinin içindeki bazı fonksiyonlar veya sitenin tamamı doğru kullanılamayabilir veya çalışmayabilir.

b.2 Web Beacon (Web İşaretçiler)
eskitap.com kişisel olmayan bilgilerin toplanması için web işaretçileri kullanabilir. Web işaretçileri genellikle 1×1 piksel boyutundaki resimlerdir. E-posta veya site içindeki alanlarda kullanılabilir. Genellikle e-postaların kullanıcılara ulaşıp ulaşmadığının anlaşılabilmesi için kullanılır.

b.3 Loglama
Kişisel olmayan bazı bilgilerin derlendiği yazılımlar. Loglar ip adresi, internet tarayıcı bilgisi, ülke, şehir bilgisi, eskitap.com sitesinde gezilen sayfa bilgisi gibi kişisel olmayan bilgileri içermektedir. Eskitap.com kendi yazılımları ile bu bilgileri toplayabildiği/derleyebildiği gibi hizmet aldığı başka sitelerin yazılımları ile de bu bilgileri derleyebilmekte/toplayabilmektedir.

b.4 Sosyal Medya Hesapları
eskitap.com’a ait sosyal medya hesaplarını veya sosyal medya hesapları üzerindeki gönderilerini beğenen/takip eden/pinleyen vb, mesaj atan, paylaşan, başka sitelerde yayınlayan, referans veren kullanıcıların kişisel (ad, soyad vb) veya kişisel olmayan (yaş, cinsiyet vb) bilgileri, eskitap.com tarafından, sosyal medya mecrasının izin verdiği kadarıyla görülebilir. Bu bilgilerin kişisel olmayan kısımları daha çok istatistiki veriler içermektedir ve çoğu durumda sadece kişisel olmayan bilgiler içermektedir. Kullanıcılar sosyal medya mecralarındaki kişisel bilgilerinin gizliliğini kullandıkları sosyal medya mecrasının ayarlar kısmından düzenleyebilir.

Dışarıdan hangi site/yazılım/hizmetleri kullanıyoruz?

Aşağıda belirtilen site/yazılım/hizmetler eskitap.com tarafından kişisel olmayan bilgilerin toplanması/derlenmesi için kullanılmaktadır, bilgilendirme amacıyla kullanıcılarımıza sunulmuştur. Bilgilerde kullanılan site/yazılım/hizmetlere ait varsa internet site adresleri de belirtilmiştir. İnternet adreslerinin haberimiz olmadan değiştirilmesi ve bu dökümanın güncellenmemi olması durumlarında kullanıcılar arama motorlarından arama yaparak bu sitelere ulaşabilirler. Belirtilen sitelerden, sitelere ait Gizlilik ve Güvenlik politikaları bulunabilir. Kullanıcılar eskitap.com sitesini kullanmakla birlikte, eskitap.com’un hizmet aldığı bu sitelerin Gizlilik ve Güvenlik politikalarını, kullanım koşullarını kabul etmiştir.

Google Analytics: https://www.google.com/analytics/

Hangi sosyal medya mecralarını kullanıyoruz?

Aşağıda belirtilen sosyal medya mecralarının tamamı eskitap.com tarafından kişisel olan/olmayan bilgilerin toplanması/derlenmesi için kullanılmaktadır, bilgilendirme amacıyla kullanıcılarımıza sunulmuştur. Bilgilerde kullanılan site/yazılım/hizmetlere ait varsa internet site adresleri de belirtilmiştir. Aşağıdaki sosyal medya mecraları dışında kullandığımız başka sosyal medya hesabı yoktur. Aşağıdaki internet site adresleri verilen sosyal medya mecraları dışında benzer isimle açılan hesaplara itibar edilmemelidir. Bizim bilgimiz ve isteğimiz dışında açılan bu tür hesapların kullanıcılar tarafından kullanılması soucu oluşabilecek olumsuz durumlardan eskitap.com sorumlu tutulamaz. Belirtilen sitelerden, sitelere ait Gizlilik ve Güvenlik politikaları, kullanım koşulları bulunabilir. Kullanıcıları sosyal medya hesapları üzerinden hangi bilgileri paylaşacaklarını seçebilmektedir. Bu seçimleri kişisel bilgilerini de kapsayabilir. Seçimleri dışında sosyal medya mecrası da kullanıcının bazı bilgilerini paylaşabilir.

Kullanıcıların sosyal medya hesapları üzerinden, eskitap.com’a ait sosyal medya hesaplarını veya paylaşımlarını beğenme, paylaşma, yorum yazma, özel/genel mesaj atma yoluyla etkileşimde bulunması durumunda, sosyal medya hesaplarına ait kendi belirledikleri özel/genel bilgileri ve/veya sosyal medya mecrasının belirlediği bilgileri eskitap.com ile paylaşmış olurlar. Kişielr ve eskitap.com kullanılan sosyal medya mecralarına ait gizlilik, güvenlik, kullanıcı ve kullanım koşullarını kabul etmiştir.

www.facebook.com/eskitapcom
www.twitter.com/eskitapcom
www.instagram.com/eskitapcoms
www.pinterest.com/eskitapcom
www.youtube.com/channel/UCWMKY5rwBKlm7jHF_51DTQw
plus.google.com/b/111801595008996593894/?pageId=111801595008996593894

Bu bilgileri nasıl, nerede, ne amaçla kullanıyoruz?

eskitap.com sitesi, kullanıcılarından, tüm site genelinde veya bazı özel sayfalarda başka yazılımlar/siteler/hizmetler veya eskitap.com bünyesinde çalışan yazılımlar ile üyelik formlarında doldurdulan bilgiler veya bunların dışındaki formlarla, anketlerle, gönderilen e-postalarla, sosyal medya hesapları aracılığı ile, teşhis edebilirlik niteliğine sahip olmayan ziyaretçilerin/üyelerin hareketleri, tercihleri, kullanım tarzları, alışveriş deneyimleri vb veya ip adresi, tarayıcı bilgisi, ülke/şehir bilgisi, cinsiyet, yaş vb gibi bazı istatistiki bilgileri toplayabilir, yorumlayabilir, kaydedebilir, analiz edebilir.

IP adresi, yaş, cinsiyet, tarayıcı bilgisi, gezinilen sayfalar vb tarzında tek başına veya bir araya geldiklerinde kullanıcıyı tanımlayıcı olmayan bu bilgiler, kullanıcılara yönelik reklam, kampanya, promosyon, pazarlama, ürün/hizmet sunmak, kişiye özel sayfalar hazırlayabilmek, ürünler/kampanyalar/promosyonlar sunabilmek amaçlarıyla veya siteyi geliştirmek, optimize etmek, düzenlemek, sınıflandırmak, sitenin veya kullanıcıların güvenliğini sağlamak veya istatistiki amaçlarla veya site üzerinden bildirim/bilgilendirmede bulunmak amaçları için kullanılabilir.

Üyelerin formlarda doldurduğu ad, soyad, mail, telefon, adres vb veya sosyal medya hesapları üzerinden edinilen kişisel bilgileri dışındaki, toplanan/derlenen kişisel olmayan IP adresi, yaş, cinsiyet, tarayıcı bilgisi, gezinilen sayfalar vb, kişiyi tanımlayıcı/teşhis edici olmayan bu bilgiler, eskitap.com üyelerine ve ziyaretçilerine daha iyi ve özel bir alışveriş deneyimi ve daha iyi hizmet sunmak, kullanıcılara yönelik reklam, kampanya, promosyon, pazarlama, ürün/hizmet sunmak, kişiye özel sayfalar hazırlayabilmek, ürünler/kampanyalar/promosyonlar sunabilmek, siteyi geliştirmek, düzenlemek, performansını artırmak, devamlılığını ve güvenliğini sağlamak, ürünleri veya üyeleri sınıflandırabilmek, reklam almak/vermek veya site üzerinden kullanıcılara bildirim/bilgilendirmede bulunabilmek amacıyla eskitap.com tarafından kullanılabilir. Bu kişisel olmayan bilgilerin derlenmiş istatistiki halleri veya derlenmemiş halleri, eskitap.com sitesi tarafından yine aynı amaçlar göz önünde bulundurularak çalışacağı şahıs/kurumlar veya iş ortakları ile bedel karşılığı veya bedelsiz olarak paylaşabilir.

eskitap.com, üye ve ziyaretçilerinin eskitap.com’a gönderdiği her türlü istek, öneri ve sorularını içeren bilgileri, siteyi geliştirmek, düzenlemek, performansını artırmak, daha iyi hizmet verebilmek ve sorunları çözmek amacıyla saklayabilir, kullanabilir. Bu bilgiler üyenin isteği dışında 3. kişi/kurumlar ile paylaşılmaz, yayınlanmaz.

e-bülten gönderim listesine kayıtlı olan üyeler diledikleri zaman e-bülten listesinden çıkabilirler. e-bülten gönderim listesinden çıkmak isteyen üyeler, gönderilen e-postaların alt kısmında bulunan “E-bülten listemizden çıkmak için lütfen tıklayınız” linkine tıklayarak e-bülten üyeliğinden çıkabilirler. E-bülten üyeliği ile gönderilen e-postalarda yukarıda belirtilen Web Beacon (Web işaretçileri) kullanılabilir. Bu tür tekniklerin/teknolojilerin kullanılma amacı kullanıcılara daha verimli ve iyi hizmet verebilmektir.

Kişiler sosyal medya hesapları üzerinden eskitap.com sosyal medya hesapları ve/veya paylaşımları ile etkileşimde bulunduklarında (tag, mention, paylaşım, yorum, beğenme, favoriye ekleme vb), eskitap.com kullanıcıların herkes tarafından görülebilen etkileşimlerini ekran görüntüsü olarak kullanabilir/saklayabilir veya bu etkileşimlerini sosyal medya mecrasının izin verdiği şekilde, etkileşimin yapıldığı sosyal medya mecrası üzerinde, eskitap.com sitesine ait sosyal medya mecralarında veya eskitap.com sitesi üzerinde tekrar paylaşabilir, iletebilir, cevaplayabilir, beğenebilir, favorilere ekleyebilir veya kullanılan sosyal medya mecrasının etkileşim araçları aracılığı ile paylaşabilir, etkileşimde bulunabilir.

3. Telif Hakları ve Kullanıcının Oluşturduğu İçerikler

eskitap.com’da yayınlanan içeriklerin her hakkı saklıdır. Sitede bulunan hiçbir yazı veya grafik üçüncü kişiler/kurumlar tarafından eskitap.com sitesinin ismi geçmeksizin, izinsiz kullanılamaz, yayınlanamaz. Siteyi kullanan kullanıcılar telif haklarına saygı duyacaklarını ve uyacaklarını taahhüt etmiştir.

Eskitap.com sitesinde veya sosyal medya hesaplarında veya gönderilen e-postalarda kullanılan, varolan tüm resim, yazı, video, ses, yazılım ve diğer kullanılmış/yayınlanmış olan içerikler, kullanıcılar tarafından ancak eskitap.com sitesi referans gösterilerek sosyal medyada, forumlarda, sitelerde, basılı yayınlarda halka açık veya kapalı mecralarda, özel veya açık olarak kullanılabilir/paylaşılabilir/iletilebilir. Eskitap.com tarafından oluşturulan içeriğin bir kısmının silinerek/değiştirilerek/deforme edilerek izinsiz kullanımına müsaade edilmemektedir. Bu tür kullanımların tespit edilmesi durumunda eskitap.com yasal yollara başvurma hakkını saklı tutar.

Eskitap.com resim, ses, video, metin ve diğer içerikleri telif hakları kendisine ait içeriklerden oluşturabileceği gibi, satın aldığı veya internet üzerinde ticari kullanımı ücretsiz olarak yayınlanan içeriklerden de tamamen veya kısmen yardım alarak/kullanarak oluşturabilir. Dışarıdan kullanılan bu içeriklerin telif hakları tamamen satın alınan veya indirilen yayıncının belirttiği şekildedir ve eskitap.com bu içeriklerin asıl sahibi olan bu yayıncıların şartlarına uygun olarak bu içerikleri kullanmaktadır. 3. kişilerin/kurumların/kullanıcıların eskitap.com sitesindeki tüm içerikleri kullanmak için yukarıda belirtilen şartlara uyması gerekmektedir.

Sitede kullanılan içeriğin asıl sahibi olduğunuzu veya uygunsuz kullanım olduğunu düşünüyorsanız lütfen eskitap.com ile iletişime geçerek durumu belirtiniz.

Kullanıcıların eskitap.com’a posta, e-posta, sosyal medya, SMS, mesajlaşma uygulamaları veya başka mecralar aracılığı ile, sadece eskitap.com yöneticilerinin veya yetki verdiği çalışanların göreceği şekilde kişiye özel gönderdikleri, eskitap.com tarafından oluşturulan içerikler hariç olmak üzere, gönderilen tüm içeriklerin kullanım haklarının gönderen kullanıcıya ait olduğunu düşünüyoruz. Bu içerikler kullanıcının izni olmaksızın herkese veya eskitap.com yöneticileri veya yetkilendirdiği kişiler haricindeki kişi/kuruluşlarla özel veya açık olarak paylaşılmaz.

Eskitap.com sitesi üzerinde herkesin görebileceği, internet ortamındaki tüm kişilere açık olarak yayınlanmış sayfalar olan forum, yorum alanları vb alanlarda, kullanıcıların yayınladıkları içerikler tüm internet kullanıcıları tarafından kısıtlama olmaksızın görülebilir. Bu yazıların sorumluğu tamamen kullanıcıya aittir. Bu içeriklerden dolayı oluşabilecek olumsuz durumlardan eskitap.com sorumlu tutulamaz. Eskitap.com kullanıcının herkese açık alanlara girdiği bu içeriği, kullanıcıyı referans göstererek eskitap.com sitesinde, gönderdiği e-postalarda, sosyal medya mecralarında, başka sitelerde yayınlayabilir. Yayınlanan bu tarz içerikte kullanıcının telif haklarına saygı gösterdiği ve uygunsuz kullanmadığı varsayılmaktadır. Eskitap.com site politikalarına uygun bulmadığı zaman veya sebep göstermeksizin, eskitap.com sitesinde herkese açık yayınlanan bu tarz içeriği tamamen veya kısmen kaldırabilir, engelleyebilir, yayına almayabilir. Bu durumdan dolayı eskitap.com sorumlu tutulamaz.

Sosyal medya mecralarında, forumlarda, bloglarda veya herhangi bir internet sitesinde veya herkese açık olarak oluşturulan mesajlaşma uygulamalarındaki gruplarda, herkese açık olarak eskitap.com hesap adları kullanılarak (mention) veya eskitap.com tarafından oluşturulan etiket (hashtag) kullanılarak veya sitenin internet adresinden herhangi bir sayfası veya sitenin ismi kullanılarak herkese açık olarak oluşturulan/paylaşılan içerikler, eskitap.com tarafında kullanıcı referans gösterilerek herkese açık olarak yayınlanabilir, paylaşılabilir, iletilebilir.

4. Üyelik ve Kısıtlamalar

eskitap.com sitesi 18 yaşından büyüklere hizmet vermektedir. 18 yaşından küçükler için ürün satışı olsa da bunları büyüklere satmaktadır.

Üyeler girdikleri bilgilerin doğruluğundan sorumludur. Eskitap.com sitesinin hizmetlerinden doğru faydalanabilmek, üyeye özel alanlara erişebilmek, alışveriş ve ödeme aşamalarını doğru tamamlayabilmeleri için bilgilerini doğru giremeleri gerekmektedir. Kullanıcının hatalı girişlerinden dolayı eskitap.com’un hizmet verememesi veya hizmetlerin aksamasından, eskitap.com sorumlu tutulamaz.

Eskitap.com, hizmetlerinin devamlılığını sağlamak, sitenin, üyelerin, kullanıcıların güvenliği için, hizmet aldığı veya verdiği kişi/kurumların hizmetlerini sağlıklı yürütebilmesi veya güvenliği için, eskitap.com hizmet ve site politikalarına uymadığı için veya sebep göstermeksizin siteye, üyelere, kullanıcılara, hizmetlere zarar verme durumu olan veya hizmetleri aksatan üyelerin üyelikleri, tek taraflı olarak silebilir, dondurabilir, kısıtlayabilir, engelleyebilir ve yeniden üyeliğe kabul etmeyebilir. Bu üyelere ait içerikler silinen üyenin isteği dahilinde siteden kaldırılabilir veya eskitap.com izin almaksızın üyenin oluşturduğu içeriği silebilir veya sitede tutabilir.

Siteye üye olmayıp kullanan ziyaretçiler için de aynı şekilde sitenin güvenliği, hizmetlerin ve sitenin devamlılığı, eskitap.com sitesinin üyeleri ve kullanıcılarının güvenliği için siteye, üyelere, kullanıcılara, hizmetlere zarar verici davrandığı tespit edilen ziyaretçinin siteye erişimi kısıtlanabilir, üye olması engellenebilir, yasal yollara başvurulabilir.

Eskitap.com kendi sosyal medya hesapları/sayfaları üzerinde, sebep göstermeden veya diğer kullanıcıları rahatsız edici davranma, uygunsuz davranma, uygunsuz içerik gönderme vb sebeplerle, tespit ettiği kullanıcıların sosyal medya hesaplarının, eskitap.com sosyal medya hesaplarına erişimini, sosyal medya mecrasının izin verdiği ölçüde kısıtlayabilir, engelleyebilir. Bu kullanıcıların tespit edilmesi durumunda siteye erişimi veya üyeliği engellenebilir.

Eskitap.com, üyenin kendisi dışında üyeliğinin kullanıldığını tespit etmesi durumunda, tespit edilen üyenin üyeliğini, üyenin gizliliğini ve güvenliğini korumak için askıya alabilir veya sonlandırabilir. Bu sebeple üyenin yaşayabileceği sorunlardan eskitap.com sorumlu tutulamaz. Üyeliğin askıya alınması durumunda eskitap.com üyenin girdiği iletişim bilgilerini kullanarak, üyenin kendisi ile iletişime geçmeye çalışabilir.

Eskitap.com topladığı kişisel veya kişisel olmayan bilgiler aracılığı ile üyeye özel içerikleri site üzerinden üyeye sunabilir.

5. Yapılacak Değişiklikler

Gizlilik ve güvenlik politikamızı, karşılaşılan yeni durumlardan, değişen kanunlardan veya herhangi bir sebepten dolayı üyelere ve ziyaretçilere bildirimde bulunmaksızın değiştirebilir veya yenileyebiliriz. Kullanıcı bu sözleşmeyi ve değişebilecek maddeleri takip etmekle yükümlüdür. Bu dökümanın son değişiklik tarihi alt kısımda bulunmaktadır.

Bu sözleşme eskitap.com site sahibi Rengizar Reklam Hizmetleri Ltd. Şti. ile eskitap.com sitesinden faydalanan/kullanan üye/ziyaretçi arasında, elektronik ortamda yayınlanmış, okunmuş ve kabul edilmiştir. Eskitap.com sitesini kullanan, siteden faydalanan tüm ziyartçiler/üyeler/kullanıcılar bu sözleşmeden yer alan maddelerin tamamını kendi istekleriyle okuduklarını ve kabul ettiklerini ve bu sözleşmede yazan tüm içeriğe göre hareket edeceklerini taahhüd etmiştir.

Son güncellenme tarihi: 15 Mayıs 2017